Maty do akupunktury na co zwrócić szczególną uwag przy kupowaniu?

158 views 16:59 0 Comments 2023-04-20

Maty do akupunktury są przeznaczona do ucisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w w prawdzie taką samą funkcję jak przeprowadzany masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są popularne już od blisko 7 tys lat i wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na 100% nie zastąpi nam wizyty u lekarza, ale wspomoże proces leczenia. Maty do akupunktury możemy samodzielnie używać w domu, jednak powinniśmy dobrać takie, jakie będą dla nas dopasowane. Jak wybrać korzystne maty do akupresury? Na samym wstępie należy wspomnieć, że wyróżniamy kilkanaście modeli mata do akupresury

  • mata z wypustkami dla amatorów. Wypustki są ulokowane na macie w odstępach około 6 mm. Zrobione są one z tworzywa sztucznego, a ich końce są tępe.
  • maty do akupunktury dla dziewczyn średnio zaawansowanych. Przede wszystkim wypustki które także są zrobione ze sztucznego tworzywa są ostre i jest ich na macie o dużo więcej.
  • maty do akupresury dla dziewczyn zaawansowanych – wypustki w tym przypadku są zrobione z metalu, lub plastiku. Są niezwykle szeroko rozstawione, dzięki czemu potrafimy poczuć niezwykle silne uczucie podczas masażu.

Igły nigdy nie zranią ciągłości skóry. Maty do akupresury nie muszą mieć jedynie igieł, mogą być też zaopatrzone w plastikowe koła na jakich znajdują się wypustki. Dla dziewczyn pierwszy raz je stosujących mogą prezentować się przerażająco. Choć już po pierwszym masażu na takiej macie możemy stwierdzić jakie posiada dobre wyniki dla naszego zdrowia.

Dodatkowe urządzenia. Jeżeli potrzebujesz wzbogacić swój zestaw do akupresury powinieneś nabyć poduszkę do akupresury. Poprawi ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami należy zastanowić się czy nie jest warto kupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obie mają ten sam model kolców dostosowany do naszych preferencji. Maty do akupresury potrafią być wyprodukowane z plastiku lub gumy, ale także potrafią być pokryte materiałem. Jeżeli chcemy je wykorzystywać w gabinetach rehabilitacyjnych przez większa ilość osób to na 100% powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe. Są one łatwe w utrzymaniu i można je szybko zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny idealnie sprawdzi się w użytkowaniu domowym. Ostatnim okresem niezwykle atrakcyjne są maty naturalne czyli stworzone z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 a jej wielkość czy ma znaczenie? Wszystko zależy od tego na które partie ciała ma być używana. Jeżeli planujemy uciskać jeden istotny punkt mata z wypustkami może być mała. Dzięki temu będziemy potrafili ja zabrać ze sobą do biura albo na wakacje. Nie musimy na niej jedynie leżeć, możemy też siedzieć czy stać. Takie maty do akupunktury są mniej poręczne, więc istotne aby przed ich zakupem ustalić jakie partie ciała mają być masowane. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same efekty terapeutyczne. Ich wybór powinien być uwarunkowany jedynie od naszych preferencji.

Tagi: