Czy wiesz kiedy traktować wałek do masażu lyapko , aby łatwo zauważyć efekty?

101 views 09:34 0 Comments 2023-01-17

Wałek lyapko bez niklu jest używany na mnóstwo sposobów i działa na wiele sfer naszego organizmu. Wałek lyapko spełnia rolę pobudzającą (czas użytkowania lyapko wałek do twarzy bez niklu to około 7 min) i relaksacyjną (czas użytkowania wałek lyapko to jakieś 15 min) Ale można je także wykorzystywać zgodnie z indywidualnymi preferencjami, żeby uzyskać pożądane skutki. Lyapko wałki wykorzystywane są w gabinetach fizjoterapeutycznych na wstępie zabiegu, aby przygotować organizm chorego, lub aby zrelaksować mięśnie po zabiegu czyli na zakończenie. Lyapko wałek do twarzy bez niklu są najczęściej używane do masaży dynamicznych. Wałek lyapko pojawia się w wielu rozmiarach, więc możemy go wykorzystywać na dowolne miejsce na ciele. Do zabiegu twarzy perfekcyjnie sprawdzi się tutaj lyapko wałek do twarzy bez niklu, na duże partie ciała jak pośladki czy ramiona potrafimy wykorzystać wielki wałek lyapko bez niklu. Różnią się one nie tylko rozmiarem, ale również rozstawem igieł. Jest to dosyć kluczowe w wyborze prawidłowego aplikatora dla chorego. Lyapko wałki są niezwykle proste w zastosowaniu i po sesji fizjoterapeutycznej możemy z nich korzystać samemu.
Wałek do masażu lyapko https://med-store.pl/aplikatory-wieloiglowe-lyapko/walki-lyapko/30/132 jakie są korzyści jego zastosowania:

  • rozluźnienie dużych napięć mięśniowych;
  • złagodzenie lub całkowite pozbycie się bólu głowy, karku;
  • przyspieszenie regeneracji tkanek,
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry

Lyapko wałek do twarzy bez niklu przeciwwskazania:

  • ciąża
  • zmiany dermatologiczne
  • podejrzenie raka
  • w ciągu miesiączki

Wałek lyapko jakie mamy kształty i do jakich części ciała warto jest go stosować: Nieduży lyapko wałek do twarzy bez niklu – doskonale nadaje się do twarzy, ale także do miejsc ciężko dostępnych jak np staw kolanowy. Bardzo dokładnie sprawdza się także na mniejszych pacjentach.

Wałek do masażu lyapko średni. Tego rodzaju wałki mają największe zagęszczenie igieł, dlatego ból w ciągu masażu może być wyjątkowo odczuwalny. Nadaje się perfekcyjnie do masaży twardszych powierzchni jak łydki czy ramiona. Wałek lyapko duży. Umiejscowienie kolców jest jest mniejszy aniżeli w średnim. Nadaje się na większe partie ciała jak brzuch czy pośladki. Jego działanie jest równie silne jak pozostałych. Ból odczuwany w okresie masażu jest jednak mniejszy aniżeli w przypadku średniego – wałek lyapko bez niklu.
Lyapko wałki jakie są odczucia podczas masażu?
Na samym początku istotniejsza część osób odczuwa kłucie, a kobiety o niższym progu bólu dość nieprzyjemny dyskomfort, zwłaszcza w miejscach znaczniejszych zmian chorobowych. Z czasem czucie bólu staje się mniejsze, gdyż przyzwyczajamy się do zabiegu. Jest to okres, kiedy pierwsze, powierzchowne napięcia już ustąpiły i dochodzi do rozluźnienia napięć umiejscowionych nieco głębiej. Całkowita terapia trwa mniej więcej 2 tygodni i musi być przeprowadzana regularnie. Bardzo korzystnie działa na stan skóry i samopoczucie. Po tym etapie winno zrobić się pauzę około tygodnia, aby później powrócić do masażu – lyapko wałek do twarzy bez niklu. Masaż jest wyjątkowo przydatny i cieszy się ogromnym uznaniem pośród rehabilitantów.

Tagi: