Jak wybrać stół do masażu aby wygodnie się na nim działało?

91 views 13:07 0 Comments 2022-12-05

Aby dobrać odpowiednie stoły elektryczne do masażu powinniśmy zwrócić uwagę na wiele jego funkcji. Musi się się na nim działać dobrze fizjoterapeucie, ale też osoba rehabilitowana winien poczuć się dobrze. Stół do masażu to konieczne akcesorium każdego gabinetu. Lecz jego nabycie nie jest proste. Należy wziąć pod uwagę sporo parametrów jak powierzchnię, regulację także jego wagę. Stół do masażu i rehabilitacji toż pewnego rodzaju wizytówka całego gabinetu, a nawet kliniki, dlatego warto dobrać wzór, jaki będzie się dobrze reprezentował się. Stół do rehabilitacji powinniśmy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i mobilne. Stół do masażu, jaki jest przenośny powinien posiadać szereg udogodnień, aby prosto można było go spakować i przewieźć. Powinien posiadać pokrowiec, by nie pobrudził się nam w czasie transportu. Dużą korzyścią będzie jego ciężar im lżejszy tym korzystniejszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne dobrze sprawdzają się pośród rehabilitantów, którzy realizują zabiegi w domach klientów natomiast często muszą go przewozić. Cena takiego stołu jest także mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić standardowo na trzy części

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą ważna cechą, która mają stoły elektryczne do masażu to ustawienie wysokości w sposób stały lub skokowy. W pierwszym typie- ciągły wysokość dostosowana jest dowolnie, w każdym możemy zatrzymać stół na odpowiedniej dla nas wysokości nawet w czasie zabiegu. Stół do rehabilitacji winien posiadać odpowiednią ilość segmentów. Zmiana ich położenia daje bowiem nam większy komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu. Odpowiedniejsze przygotowanie pacjenta pozwala bowiem izolację poszczególnych obszarów ciała i ćwiczenie odpowiednich mięśni.

Stół do masażu i rehabilitacji winien być też pokryty takim materiałem, aby można było go lekko czyścić. Jeżeli stół do masażu jest wykorzystywany w klinice, a my jako właściciele chcemy dobrać taki, aby pasował do naszego wnętrza toż właśnie występują one w wielu odcieniach. Miejmy na uwadze jednak, aby dobrać ton i obicie, które jest trwałe. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy wybrać w należytym kolorze, aby komponowały się doskonale z naszym gabinetem. Miejmy na uwadze, że taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Ważna jest także wysokość stołu, która winna być regulowana, nie tylko dla chorego ale przede wszystkim dla fizjoterapeuty. On właśnie spędza nad nim dużo godzin i musi czuć się dobrze.
Stoły elektryczne do masażu szerokość i obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości klinik to prawie 120 cm. Jest on wygodny dla każdej osoby dorosłej. Podobnie sytuacja wygląda z obciążeniem stołu. Musimy wiedzieć jakich pacjentów będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu potrzebny w okresie pracy fizjoterapeuty, dlatego warto przeznaczyć odrobinę czasu, aby dobrać najodpowiedniejszy dla nas.


Tagi: