Dopasować odpowiedni stół do fizjoterapii czy jest to jasne zadanie?

103 views 13:42 0 Comments 2022-11-15

Najważniejszym meblem w pracy rehabilitanta jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii powinien być funkcjonalny i wygodny zarówno dla pani masującej jak i tej robiącej zabieg.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki wybrać na co zwrócić uwagę?
Kupując stół stacjonarny do masażu powinno się kierować się pewnym kryterium, które dla każdego spośród nas na pewno będzie różne. Jeżeli zabieg jest twoją pasją i będzie prowadzony niekiedy nie jest ci konieczny drogi i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Ale jeśli każdego dnia przyjmujesz na nim pacjentów powinieneś dokładnie przeanalizować jaki stół do fizjoterapii kupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile może kosztować. Najpopularniejsze będą stoły do masażu przenośne, które przeważnie pozbawione są automatyki, gdyż jest ona ciężka. Dlatego taki stół do fizjoterapii możemy kupić już w cenie 2 tys, złotych. Powinien on posiadać pokrowiec do podnoszenia, sprawnie i szybko się składać. Jego waga jest także wyjątkowo lekka, dzięki czemu może go każdy swobodnie przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już inna rzecz. Mogą one dochodzić cenowo aż do kilkunastu tysięcy. Wybrane spośród nich są w pełni automatyczne – leżanka i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Inne zaś są pół automatyczne. Dostosowujemy je za pomocą siłowników, które znajdują się się na spodzie stołu. Najtańszą możliwość będzie tu stół stacjonarny do masażu, jaki posiada regulowaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki materiał wybrać?
Mogą być one wykonane z drewna albo z metalu. Aluminiowe stoły są zazwyczaj lekkie, dlatego idealnie będą się sprawdzały jako stoły mobilne. Stół do fizjoterapii z drewna to przede wszystkim interesujący wygląd oraz prostota .Takie stoły dobrze sprawdzają się więc w postaci stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o prawidłowej wielkości to nieodzowny sprzęt każdego specjalisty. Działa przy nim poprzez wiele godzin i| aby nie obciążać nadmiernie odcinka lędźwiowego na wysokość winna być regulowana. Jest to nieodzowne do wykonania dobrze masażu. Szerokość materaca jest także czymś niezwykle ważnym.

Stół stacjonarny do masażu nie powinien posiadać szerokości węższej niż 60 cm, ale również za znacznie bardziej przydatne oraz uniwersalne uważa się, stoły minimum 70 cm. Jeśli idzie o komfort pacjenta stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może mieć nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na pewno o wiele komfortowo niż na leżance o szerokości 60 cm. Przy masażach twarzy czy nóg liczy się funkcjonalność oraz łatwy dostęp do właściwych partii ciała. Uwagę warto więc zwrócić na obecność regulowanych elementów umożliwiających na ustawienie ciała użytkownika w pozycji dogodnej również dla niego, jak i dla specjalisty. Dobrze dobrany stół do fizjoterapii nie jest to| na pewno wybór prosty. Najkorzystniej zasięgnąć informacji w specjalistycznym sklepie, gdzie sprzedawca podpowie nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej właściwi.

Tagi: