Jak urządzić gabinet rehabilitacyjny w znakomitej cenie nabywając stół elektryczny do rehabilitacji

102 views 09:36 0 Comments 2022-10-19

Polski stół do rehabilitacji to kluczowe wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego funkcjonować. Chory chce, aby zabieg czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób znacznie komfortowy ponieważ tak wyjątkowo ważny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinien być dobrany nie tylko pod kątem pacjenta, lecz też aby był odpowiedni dla fizjoterapeuty, bo przecież on spędza działając na nim sporo czasu. Na naszym rynku widocznych jest mnóstwo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest prawdopodobnie najkorzystniej rozwiniętym urządzeniem oraz niestety najkosztowniejszym. Natomiast jest coraz częściej wyszukiwany przez rehabilitantów do pracy. Ze względu na stosowanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na przenośny i stacjonarny. Różnica jest tutaj zasadnicza, gdyż jak znamy stół przenośny nie będzie tak komfortowy i musi łatwo się składać. Stół rehabilitacyjny mobilny:

 • atrakcyjny cenowo
 • mobilny
 • szybko się składa
 • ma dodatkowe akcesorium do dobrego transportu jak wózki.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • stabilna konstrukcja
 • duży komfort pracy
 • odpowiedni dla pacjenta
 • regulowana wysokość

już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co winniśmy zwrócić uwagę przy nabyciu. Przede wszystkim na regulację wysokości stołu. Jest ona szczególni ważna jeśli chodzi o pracę i robione rehabilitacje, a tym samym oddziałuje na odpowiedniejszą jakość rehabilitacji oraz pozwala na szybszy powrót do sprawności.

Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama nazwa określa będzie ja posiadał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może posiadać też regulacją hydrauliczna czyli kompromis między regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi mieć zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona także dosyć wygodna w użyciu. Czy ilość części które ma elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy rehabilitacjach? Oczywiście, że tak. to fizjoterapeuta powinien jasno określić obszar masaży wykonywanych w gabinecie i do tego przystosować właściwy stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy poznać:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji i obciążenie, szerokość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny winnym być stabilny oraz prosty w prowadzeniu. Są one odpowiednio duże dlatego wyposażone zostały w koła, które pomagają jego przemieszczanie. Oczywiście na przebieg masażu są one blokowane, aby stół rehabilitacyjny nie posuwał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą znakomite dla młodzieży, natomiast dla dorosłych są one za małe i potrzebują mieć min 68 cm. Szerokość stołu dobra to 100 cm natomiast dla kobiet starszych elektryczny stół do rehabilitacji| powinien mieć blisko 120 cm wtedy komfort pacjenta będzie o wiele większy. Poszukując idealny stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, ale przede wszystkim na komfort pracy masażystę i pacjenta.

Tagi: