Czy taka mata z kolcami z poduszką nadaje się dla każdego?

122 views 16:56 0 Comments 2022-10-07

Mata z kolcami do akupresury dla kogo się nadaje?
Czy mata z kolcami będzie idealna dla Ciebie? Mata z kolcami z poduszką który wybrać rozmiar? Jeśli dręczą cię te wszystkie pytania zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym postaramy się wyjaśnić powyższe pytania. Coraz więcej osób posiada siedzący tryb życia, bycie w jednej pozycji niejednokrotnie doprowadza do przewlekłych bólów karku lub szyi. Mata z kolcami do akupresury stanowi świetne wyjście i pomaga w zniwelowaniu dyskomfortu. Mata z kolcami do rehabilitacji do czego się nadaje? Mata z kolcami na kręgosłup została ona opracowana przez chińskich specjalistów, interesujących się akupresurą. W współzależności od wybranego zestawu potrafimy mieć – mata z kolcami z poduszką, https://med-store.pl/akupunktura-i-akupresura/maty-do-akupresury/12/4 jaka jest w nietypowych kształtach. Wszystkie elementy pokryte są kolcami, które pod wpływem ciężaru naciskają bolące miejsca. Nacisk oddziałuje na organizm w ten sam styl co normalny masaż – zmniejsza napięcie mięśniowe, wzmacnia układ krwionośny.

Działa łagodząco na nasz system. Kolce są wyprodukowane z plastiku czy metalu te z niklu czy dobre dla dziewczyn zaczynających, ponieważ mogą wywoływać silny dyskomfort. Kolce osadzone są w kilkunasty rzędach do maty, dzięki czemu nacisk jest równy. Występują one w odmiennej liczbie, są mata z kolcami z poduszka jakie mają nawet 16 tysięcy kolców. Lekkie zaczerwienienie skóry oraz drobne wgłębienia świadczą o leczniczym działaniu maty i skuteczniejszym ukrwieniu danego miejsca.
Przy jakich schorzeniach mata z kolcami będzie dobra?

  • bóle stawów
  • bóle kręgosłupa
  • skórka pomarańczowa
  • stress
  • łagodzenie bóli miesiączkowych

Mata z kolcami do rehabilitacji jak wspomaga? Są nadzwyczaj proste w zastosowaniu. Wystarczy położyćsię na miękkim podłożu i po zwyczajnie się na nich ułożyć. Efektywne jest to żeby miejsce styku z kolcami, jakie nas boli było pozbawione ciuchów. Jeżeli na samym początku przebywanie na macie z kolcami sprawia nam dyskomfort możemy ją zabezpieczeń cienkim ręcznikiem. Dużo osób, bardzo chwali sobie działanie maty, jednak miejmy na uwadze, żeby używać ją stale. Jeżeli potrzebujemy zminimalizować nacisk na ciało możemy mate położyć na lekkim podłożu, wtedy nacisk na nasze ciało będzie słabszy. Mata z kolcami na kręgosłup – osoby niedoświadczone oraz niezwykle podatne na dyskomfort mogą zaczynać przygodę z wypustkami od 5 do 10 minut terapii dziennie i najlepiej jeżeli będą to kolce plastikowe. Gdy przyzwyczaisz się do nacisku, będziesz w stanie stosować z maty coraz dłużej. Mata z kolcami na kręgosłup możesz nawet przebywać na niej 40 minut dziennie, oglądając telewizję czy grając przy komputerze. Mata z kolcami do akupresury to doskonały metoda na konfrontację z bólem w prywatnym zaciszu. Ale przed jej użytkowaniem winniśmy się umówić ze lekarzem, który dokładnie zaleci nam wykonywane ćwiczenia. Pamiętajmy, że mata z kolcami do akupresury nie zastąpi nam istotnej terapii, lecz na pewno nam pomoże jeśli będziemy ją sprawnie i codziennie używać. Dodatkowo, organizm po terapii leżenia na macie do akupresury jest odprężone, wypoczęte. Zaleca się, aby ułożyć się na macie przed snem, co spowoduje szybsze zaśnięcie oraz wyjątkowy sen.
Mata z kolcami z poduszką przeciwwskazania do użytkowania

  • otwarte rany lub infekcja skóry
  • padaczka
  • choroby układu krążenia
  • ciąża
Tagi: