Jaki wybrać stół bobath, aby rehabilitacja młodzieży była wykonywana komfortowo i szybko.

152 views 18:26 0 Comments 2022-09-20

Na samym początku należy powiedzieć czym jest rehabilitacja metodą NDT-Bobath ?

Została ona wykreowana przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Stosowana jest ona szczególnie u młodych dzieci, ale może być również wykonywana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów i poprawę napięcia mięśniowego. Zatem tak istotne jest by wyszukać idealny stół do bobath https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054, jaki będzie spełniał obrane przez nas kryteria.

Stoły do bobatha występują jak wiemy w bardzo wielu konfiguracjach, jednak teraz wyselekcjonujemy najprostszy stół bobath. Jeżeli nasza kuracja będzie opierać się na nastolatkach winniśmy zakupić stół do bobath specjalnie dla nich. Przyjemniej będzie się nam na nim pracować. Wymiary leżanki są powszechne i posiadają wymiar 190 x 110 cm, które są dobrane do pracy z niemowlakami. Stół bobath posiada zazwyczaj antypoślizgowe nóżki, które umożliwiają rehabilitantowi stabilność podczas zabiegów. Tego rodzaju stoły do bobatha są zazwyczaj jednoczęściowe i sterowane są ręcznie.

Posiadają stalowe, silne ramy, które są zwykle malowane proszkowo. Jeżeli chodzi o materiał umiemy ją samodzielnie wybrać. Stół bobath może posiadać kolor, taki który będzie pasował do naszego wnętrza. Jest to raczej znaczący aspekt naszego designu. Tapicerka musi mieć pozwolenie UE. Tapicerka według wymogów musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na zwykłą tapicerkę gwarancja wynosi 2 lata. Oczywiście są materiały typu VIP, które są grubsze, a komfort chorego jest o wiele większy przy masażu. Cechują się one głównie doskonałą powłoką przeciwbakteryjną, a wszystkie zabrudzenia są błyskawicznie z tego wariant materiału usuwane. Stół do bobatha możemy kupić w dowolnej konfiguracji, lecz tu na pewno istotna będzie wartość do zapłaty. Im wyższe wyposażenie tymże oczywiście opłata będzie większa.

Możemy także zainwestować w stół bobath elektrycznie sterowany, jaki na pewno będzie cenowo kosztowniejszy, ale ułatwi nam zabiegi. Leżanka, jaka jest sterowana automatycznie za pomocą pilota, umożliwi nam podnoszenie chorego w momencie trwania zabiegu. Dzięki czemu komfort chorego będzie o wiele znakomitszy i na pewno mniej stresujący. Stół do bobatha posiada konstrukcję stalową, jaka umożliwia wsparcie również umiemy ją dobrać w kilku odcieniach. Tapicerka i jej kolor również dostępny jest w kilku alternatywach do wyboru od tradycyjnego do materiałów premium. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Opcja ta jest niezastąpiona przy małym lokalu i różnych technikach masażu rehabilitanta. Potrzebujemy mieć na uwadze, że przecięty stół bobath waży około 90 kg dlatego przesuwanie go może być skomplikowane, a złożenie go i położenie w odpowiedniej pozycji, jest rzeczywiście ważnym atutem.

Stół do bobatha możemy również doposażyć:

  • możemy poprawić wielkość leżanki
  • wybrać kolor tapicerki i ramy
  • zakupić pilota nożnego lub ręcznego
  • stojaki na ręczniki papierowe

Praca z niemowlakami przy terapii nie jest prosta, dlatego stół do bobatha powinien posiadać regulacje wysokości. nabyć w hipermarketach elektronicznych w których jest chyba największy ich wybór. Wybierając odpowiedni dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zaznajomić się z uwagami w necie jak także z ocenami masażystów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas dobre gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez długi okres czasu. Jeżeli posiadamy wątpliwości warto zadzwonić do sklepu lub do niego pojechać, aby wypytać się o szczegóły.

Tagi: