Gdzie najlepiej kupować kamień Gua Sha do masażu twarzy oraz jak wygląda?

183 views 11:42 0 Comments 2024-02-28

Kamień Gua Sha do masażu twarzy to urządzenie wykorzystywane głównie w technikach masażu i pielęgnacji skóry. Nazwa „Gua Sha” wywodzi się z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W zestawieniu świadczy to dokładnie „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha, wykorzystywana do masażu twarzy, jest przeważnie zbudowana z jadeitu lub jasnego kwarcu. Te naturalne minerały posiadają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co wpływa, iż są dobre do użytkowania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma nietypowe kształty, które są dostosowane do różnych obszarów twarzy a zawsze posiadają zaokrąglone krawędzie, żeby nie uszkodzić wrażliwej skóry. Kamień Gua Sha przeprowadzany nim masaż może posłużyć w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu napięcia mięśniowego, redukcji opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do naprawy elastyczności i stanu skóry. Dodatkowo, dużo mężczyzn uważa, że płytka Gua Sha do masażu twarzy ma właściwości regenerujące także może posłużyć w redukcji lęku i napięcia. Kamień Gua Sha jest często zwany też „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy jego poprawne zastosowanie jest kluczowe dla uzyskania wymarzonych rezultatów pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak odpowiednio użyć kamień Gua Sha:
1. Oczyść buzię: Na początku należy dobrze umyć skórę twarzy za pomocą mleczka do demakijażu czy innego łagodnego preparatu myjącego. Usunięcie wszelkich pozostałości makijażu i zanieczyszczeń pozwoli na odpowiedniejsze wchłanianie produktów pielęgnacyjnych oraz zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.


2. Nanieś preparat: Wówczas na oczyszczoną skórę twarzy należy wklepać serum czy inny ulubiony preparat do pielęgnacji skóry. Środek ten zapewni odpowiednią warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i umożliwi jej prostsze przemieszczanie się po skórze.
3. Wybierz dobry kamień Gua Sha do masażu twarzy: Wybierz kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, który potrzebujesz masować. Większe kamienie mogą być używane na obszarze szyi, podczas gdy małe kamienie nadają się do skóry wokół oczu.
4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85 po skórze , wykonując proste pociągnięcia wzdłuż rysów twarzy i szyi. Unikaj zbyt szybkiego nacisku, aby uniknąć podrażnieniom skóry. Możesz skupić się na obszarach, gdzie są zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powtórz ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez konkretną liczbę powtórzeń albo poprzez wyznaczony moment, zwykle około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po skończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy powinna być odpowiedni oczyszczana wodą, następnie osusz ją i przechowuj w suchym pomieszczeniu. Systematycznie stosowany kamień Gua Sha może pomóc w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni oraz polepszeniu elastyczności i stanu twarzy.

Tagi: