Jak wybrać odpowiednie stoły do rehabilitacji, by doskonale się nam na nich działało.

99 views 16:47 0 Comments 2023-01-20

Stoły do rehabilitacji to istotne wyposażenie każdego salonu rehabilitacyjnego. Bez niego ciężko nam będzie przeprowadzać masaże. Natomiast jak wybrać stoły do rehabilitacji, tak żeby zaspokoiły nasze wymagania w 100%. Na samym początku należy zadać sobie pytanie do jakich zabiegów będziemy używać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich przeznaczenie. Stoły do rehabilitacji możemy zastosować do masażu, terapii manualnej, pionizacji chorego czy jako kozetki. Powinno się przemyśleć jaka grupa kobiet w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla dzieci inne dla osób starszych. Stoły do rehabilitacji podstawowy podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego rodzaju stoły do rehabilitacji przeznaczone są do salonów, jakie drobią tylko i wyłącznie masaże na miejscu. Posiadają one stabilną i ciężką konstrukcję, oraz różne dodatkowe wyposażenie. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny lub w najbardziej rozwinięty sposób za pomocą pilota. Warto również zwrócić uwagę na ilość elementów, z jakich składają się stoły do rehabilitacji. Zmiana ich ułożenia daje bowiem nam szerszy komfort oraz wygodę pracy oraz rozwija możliwość zastosowania stołu. Stoły do rehabilitacji, jakie posiadają np 3 części regulowane umożliwiają nam właściwsze ułożenie choregi, oraz wielki komfort w ciągu pracy. Do terapii manualnej idealnie sprawdzają się stoły do rehabilitacji, jakie posiadają od 5-7 łamań. Są one niezwykle wygodne oraz zaawansowane. Stoły do rehabilitacji posiadają także dodatkowe wyposażenie. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort chorego, lecz także wycięcie na buzię w zagłówku. Jeżeli masaż jest realizowany na kręgosłup położenie chorego jest niesłychanie ważne. Budowa stołu jest też bardzo ważna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej posiadają ją przeważnie wzmocnioną. Jeżeli chcesz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy salami, tutaj niezbędne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je samodzielnie przesunąć. Kółka możemy blokować na czas masażu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z pacjentem.
  • stoły do rehabilitacji przenośne- jak sama nazwa pokazuje umiemy je transportować i masaż zrealizować w mieszkaniu chorego. Te stoły do rehabilitacji nie posiadają tyle funkcji, gdyż ich główną cechą jest mała waga, by swobodnie się go przewoziło. Są one zbudowane ze stabilnego antybakteryjnego materiału oraz bezproblemowo się je składa. Sporo z nich posiada dodatkowe pokrowce, tak żeby stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji przenośne muszą być też bezpieczne w momencie zabiegu, dlatego przed nabyciem możemy dobrze porównać modele.

Wybór na rynku jest niewątpliwie ogromny. Stoły do rehabilitacji możemy nabyć w korzystnych cenach, ale im więcej| będą miały funkcji tym niestety cena będzie wyższa. Jednak wybór dobrego modelu winien być oparty o dokładną analizę wszelkich dostępnych modeli i kupiony rozsądnie przez fizjoterapeutę.

Tagi: