Bańki gumowe jak dobrze jest je stawiać? Czy warto przeprowadzać zabieg w domu?

268 views 17:16 0 Comments 2022-09-14

Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz liczniejszym uznaniem. Efekty są naprawdę błyskawiczne także możemy je zauważyć już po paru tygodniach używania. Bańki gumowe nie tylko napinają skórę pośladków lub brzucha, ale dodatkowo mogą wyrzeźbić naszą sylwetkę, a przede wszystkim zniwelować rozstępy – bańki gumowe na cellulit. Masaż wykonuje się też na bóle mięśni i świetnie rodzi sobie w zniwelowaniem bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe czym są?
Bańki gumowe https://med-store.pl/banki-chinskie/banki-chinskie-gumowe/9/9 to forma baniek próżniowych, których strategia działania, to zasysanie tkanki pod wytworzonym ciśnieniem. Są one zazwyczaj wyprodukowane z gumy czy sylikonu, ale ponadto możemy spotkać takie wyprodukowane ze szkła czy bambusa. Bańki gumowe na cellulit są w rozmaitych rozmiarach, dzięki czemu możemy dostosować ich wielkość do wskazanej przez nas części ciała:

  • o średnicy 5-10 cm bańki gumowe przeznaczone są do masażu dużych partii nogi czy brzuch
  • o średnicy 2-5 cm bańki chińskie gumowe dobrze sprawdzają się przy masażu twarz czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak stosować?

  • 1. Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra powinna być świetnie nawilżona właściwymi preparatami do masażu lub naturalną oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit przytwierdź do wybranej części ciała i wyeliminuj nadmiar powietrza. Kształt który osiągają bańki chińskie gumowe pozwala regulować z jaką bańka gumowa jest zasysana do pośladka
  • 3. Długość masażu jest uwarunkowany od części ciała. Masaż bańką chińską winien trwać od 15 do 30 minut. Wolno go powtarzać nie częściej niż co 2-3 dni. Cała seria zawiera zwykle około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt intensywna siła zastosowana przy masażu może wywołać zrobienie się krwiaków w miejscach delikatnych jak np. wetrze twarz.

W jaki celu są wykorzystywane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są niezwykle dobrym sposobem do walki z rozstępami czy cellulitem. Jest aktualne to technika nieinwazyjna i niedroga, więc coraz więcej osób ją stosuje. Bańki gumowe na cellulit są niedrogie, a masaż już po kilku spotkaniach przynosi rezultat. Dzięki niemu nasza skóra staje się elastyczna i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna robić się mniejsza. Masaż polepsza mikrokrążenie i niszczy tkankę tłuszczową, a cera staje się gładsza i silniejsza.
Bańki gumowe są też używane w łagodzeniu chorób bólowych. Łagodzą bóle kręgosłupa, ale też zniwelują napięcie spowodowane siedzącym trybem życia. Masaż nie winien być robiony, u kobiet z wadami postawy.


Masaż bańką chińską w kierunkach leczniczych możemy zastosować w:

  • dolegliwościach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • dolegliwościach mięśniowych;
  • dolegliwościach płucnych;
  • problemach ukrwienia danej okolicy.

Czy bańki gumowe na cellulit możemy wykorzystywać sami w domu?
Oczywiście tak, ale przed masażem winniśmy się adekwatnie do niego przygotować. Oczyścić, wysuszyć ciało, jak też właściwie ją natłuścić olejkami gdy np. jojoba, migdałowy. Bańki gumowe winny mieć temperaturę około 40 stopni, więc dobrze jest ją przed masażem namoczyć w letniej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednak należy pamiętać, by masaż zrobić zwykle w kierunku sera. Dlatego bańki chińska gumowa powinny być zaciągane w najniższym miejscu oraz okrągłymi ruchami masaż winien być prowadzony w górne partię ciała. Miejmy na uwadze, że pojedynczy masaż nie zdziała cudów musimy zmienić przede wszystkim nawyki żywieniowe, aby rezultaty były faktycznie imponujące.


Tagi: