Montowanie stolarki okiennej w budynku z cegieł. Jak wykonać to właściwie? Sprawdź.

Jeśli chcesz doinformować się więcej o tym, jak dbamy  środowisko, nie wahaj się odwiedzić naszej strony i przeczytaj więcej o naszej firmie.

Cegła jest materiałem budowlanym służącym do budowy ścian, chodników oraz innych elementów w konstrukcji murowanej. Standardowo termin „cegła” odnosi się do jednostki złożonej z gliny, lecz aktualnie jest używany do oznaczania prostokątnych jednostek wytworzonych z ziemi posiadającej glinę, piasek i wapno tudzież materiałów betonowych. Cegły da się łączyć ze sobą za pomocą zaprawy, klejów tudzież blokując je. Cegły są produkowane w wielu klasach, typach, materiałach i rozmiarach, które różnią się w zależności od regionu i okresu, oraz są wytwarzane w ilościach hurtowych. Dwie główne kategorie cegieł to cegły wypalone i niewypalone.

Blok jest terminem nawiązującym do prostokątnej jednostki budowlanej wykonanej z podobnych materiałów, lecz przeważnie jest większy aniżeli cegła. Lekkie cegły (zwane także lekkimi blokami) są wykonane z kruszywa z ekspandowanej gliny.

Wypalone cegły są jednym z najwytrzymalszych oraz najsilniejszych materiałów budowlanych, niejednokrotnie nazywanych sztucznym kamieniem, i są stosowane od około 4000 rpne Cegły suszone na powietrzu, znane także jako cegły mułowe, mają historię dłuższą aniżeli cegły wypalane i mają dodatkowy składnik spoiwa mechanicznego, takiego jak słoma.

Montaż stolarki okiennej w domu z cegieł. Jak zrobić to dobrze? Zobacz.

Cegły układa się w warstwy a także liczne wzory zwane wiązaniami, zwanymi sumarycznie cegłami, i można je układać w różnego typu zaprawie, ażeby trzymać cegły razem, tworząc trwałą strukturę.

Najwcześniejszymi cegłami były suszone cegły, co oznacza, iż uformowano je z gliniastej ziemi tudzież błota i suszono (przeważnie na słońcu), dopóki nie były dostatecznie mocne do użycia. Najstarsze odkryte cegły, domyślnie wykonane z ukształtowanego mułu jak również datowane przed 7500 rpne, znaleziono w Tell Aswad, w regionie górnego Tygrysu a także w południowo-wschodniej Anatolii, niedaleko Diyarbakiru. Mieszkańcy Mehrgarh z Azji Południowej również budowali i mieszkali w suszonych powietrzem domach z cegły mułowej w latach 7000–3300 pne Inne nowsze ustalenia, datowane na lata 7 000–6 395 pne, pochodzą z Jerycha, Katalonii Hüyük, starożytnej egipskiej fortecy Buhen oraz starożytnych miast doliny Indusu Mohenjo-daro, Harappa [5] i Mehrgarh [6]. Cegła ceramiczna lub wypalana była używana już w 3000 rpne we wczesnych miastach Doliny Indusu, takich jak Kalibangan. [7]

Porównaj ceny okien – http://twoje-okna.com/