Przenosnik ptg 800

Samymi z powszechnie używanych akcesoriów do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie każdym zakładzie produkującym suche mieszanki, jednakże nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest bardzo góra również nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest narzędziem, które zapewnia do transportowania przeróżnych pyłów, od bardzo ograniczonych do ziaren o wysokiej granulacji. Dzięki temu jego używania są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym plusem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów wykonywać się może zarówno w okresie, jak i pod pewnym kątem.

Audisin Maxi Ear Sound

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich oznaczają się większą skalą i - co wewnątrz tym idzie - większą wydajnością. Jeżeli zaś chodzi o przenośniki korytowe więc ich wielkim atutem jest fakt, że pozwolą na deski dostęp do przenośnika co z kolei jest pożądane w sprawy, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe wydobywa się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Dobrze dobrane produkty i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania oraz niezawodność, nawet w sukcesie przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Kluczowym jest, że przenośniki ślimakowe zazwyczaj są wykonywane razem z samymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą kwestią jest długość i średnica urządzenia, lecz także umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często odbywa się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pracę dania w szczególnie trudnych warunkach.

Zainteresowanym jest ogromna skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Można je odnaleźć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy natomiast w przemyśle spożywczym. Bardzo często bierze się z nich w trakcie obróbki zboża, na przykład do jego szukania lub te czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie mają także hodowcy, którzy przy ich wzięciu mieszają i podają suchą karmę zwierzętom.