Opis nowoczesnej architektury patrząc na historię. Wynikające podobieństwa i różnice.

Szukamy tylkonajpotrzebniejszych materiałów i zawsze nowych  rozwiązań oraz tradycyjnych stylów, aby przystosować je do każdego gustu.

Nowoczesna architektura powstała u schyłku XIX wieku dzięki rewolucjom w technologii, inżynierii i surowców budowlanych oraz chęci odejścia od historycznych stylów architektonicznych jak również wynalezienia czegoś, co było czysto funkcjonalne i świeże.

Rewolucja w materiałach była pierwsza, z użyciem żeliwa, szkła płaskiego i żelbetu, ażeby wznosić mocniejsze, lżejsze i wyższe budowle. Proces odlewania szkła płaskiego został wynaleziony w 1848 roku, umożliwiając produkcję bardzo dużych okien. Kryształowy Pałac Josepha Paxtona na Wielkiej Wystawie w 1851 roku Był wczesnym przykładem konstrukcji żelaznej oraz szklanej, a w 1864 r. Pierwszą szklaną i stalową ścianą osłonową. Te zmiany razem doprowadziły do ​​powstania pierwszego wieżowca o konstrukcji stalowej, dziesięciopiętrowego budynku ubezpieczenia domowego w Chicago, zbudowanego w 1884 r. Przez Williama Le Barona Jenneya [3]. Żelazna konstrukcja wieży Eiffla, która była wtedy najwyższą budowlą na świecie, pobudziła wyobraźnię setek wizytujących wystawę uniwersalną w Paryżu z 1889 r.

Charakterystyka  współczesnej architektury spoglądając na historię. Wynikające podobieństwa  oraz różnice.

Francuski przemysłowiec François Coignet jako pierwszy zastosował beton zbrojony żelazem, tj. beton zbrojony prętami żelaznymi, jako technikę stawiania budowli. W 1853 r. Coignet zbudował pierwszą żelbetową konstrukcję, czteropiętrowy dom na przedmieściach Paryża. Następnym istotnym krokiem naprzód było wynalezienie windy bezpieczeństwa przez Elizeusza Otisa, po raz pierwszy zaprezentowanej na wystawie w Nowym Jorku w Crystal Palace w 1854 r., Dzięki czemu wysokie budynki biurowe jak również mieszkalne były praktyczne. Kolejną istotną technologią dla nowej architektury było światło elektryczne, które mocno zmniejszyło nieodłączne zagrożenie pożarów spowodowanych przez gaz w XIX wieku.

Porównaj ceny okien = http://twoje-okna.com/