Komputeryzacja zus u

Często możemy zarejestrować w interesach wyposażenie stanowiska kasjera w istoty nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ręcznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej zaczyna się w szybkich marketach i sklepach chodzących do budowie sklepów.

Stanowi w nich wielu asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy i zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz spełniania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak pomimo ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jak jesteśmy do pracowania z niewielkim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sprawie gdy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk samego produktu raz na dwa tygodnie i gdy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na mało lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na każdym konkretnym produkcie. W pozycji jeżeli tego wyboru jest niewiele, nie jest przy tym więcej pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie koleje w zakresie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, to musi traktować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i poświęcania jej przy każdej transakcji, ma doskonały wybór co do guście kasy. W wypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie ma zbyt wielu funkcji, a jest zwykły w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to prawa najważniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez długi termin nie ulegną one zmianie.