Oddziaływanie stolarki okiennej na architekturę mieszkania. Jak wyglądało to dawniej?

Dodanie okien z redukcji dźwięku do domu nie tylko zwiększa jego wartość nieruchomości , ale także sprawia, że dom sprzedaje się szybciej.

Wpływ okien na architekturę budynku. Jak wyglądało to dawniej? 

Architektura Rzymu na przestrzeni wieków mocno się rozwinęła od architektury dawnego Rzymu do włoskiej architektury nowoczesnej oraz obecnej. Rzym był niegdyś podstawowym jądrem architektury klasycznej na całym globie, rozwijając nowe formy, takie jak łuk, kopuła oraz sklepienie. Styl romański w XI, XII i XIII wieku był również szeroko stosowany w architekturze rzymskiej, a następnie miasto stało się jednym z głównych ośrodków architektury renesansowej jak również barokowej. Pejzaż Rzymu jest także szeroko neoklasyczny.

W czasach Republiki Rzymskiej większość rzymskich budynków była zbudowana z betonu oraz cegieł, ale od około 100 rpne oraz Cesarstwa Rzymskiego marmur a także złoto były szerzej wykorzystywane jako motywy dekoracyjne w architekturze Rzymu, zwłaszcza w świątyniach, pałacach, forach i budynki użyteczności publicznej w ogóle. Większość budowli, podobnie jak w klasycznych Atenach, miała kariatydy i atłasy podtrzymujące balkony tudzież konstrukcje, reprezentujące przeważnie stojące kobiety lub muskularnych mężczyzn. Kariatydy znalezione w starożytnej architekturze rzymskiej były przede wszystkim kopiami greckich, zupełnie jak na Forum Augusta. 

Świątynie rzymskie były zwykle wznoszone na wysokim podium. Mieli portyk i trójkątny fronton nad kolumnami. Rzymianie korzystali głównie z greckich klasycznych wzorców, ale również stworzyli nowy porządek złożony, który został wykorzystany w Łuku Tytusa. Kopuły, sklepienia, aediculae  i kasetony były również popularnymi elementami architektury klasycznej i cesarskiej. Koloseum jest najbardziej popularnym przykładem starożytnej architektury rzymskiej, ale również Forum Romanum, Domus Aurea, Panteon, Kolumna Trajana, Rynek Trajana, Katakumby, Circus Maximus, Termy Karakalli, Castel Sant’Angelo, Mauzoleum Augusta, Ara Pacis, Łuk Konstantyna, Piramida Cestiusa i Bocca della Verità to popularne zabytki starożytne.

Porównaj ceny okien – http://twoje-okna.com/